0

Jak wybrać ramki na zdjęcia?

Jak wybrać ramki na zdjęcia?
Oceń

Weź pod uwagę styl wnętrza

Najważniejszym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę wybierając odpowiednie do naszego wnętrza ramki na zdjęcia, jest styl w jakim pomieszczenie zostało wykonane. Inne przedmioty dekoracyjne sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, inne w skandynawskich, a jeszcze inne w klasycznych czy rustykalnych. Do stylu nowoczesnego idealnie sprawdzą się różnego rodzaju ramki gadżeciarskie, grające kolorystyką i dodatkowym zdobnictwem. Świetnie wpasują się także nowoczesne elektroniczne ramki do zdjęć. Wnętrza skandynawskie, które bazują na minimalizmie i surowym designie, idealnie złączą się z ramkami stonowanymi, prostymi w kształcie, najlepiej w kolorze białym. Wnętrza klasyczne, a przede wszystkim rustykalne, to przestrzeń, w których sprawdzą się tradycyjne drewniane produkty. Idealnie, kiedy ramki będą eksponowały słoje drzewa, co podkreśli naturalny charakter ramki.

Kształt ma znaczenie

Drugim ważnym aspektem jest kształt ramki. Można z nim albo przesadzić, albo wręcz przeciwnie. Na rynku znajdziemy ramki do zdjęć o zmyślnych kształtach, przełamujące prostotę tradycyjnych i foremnych produktów. Nie sprawdzą się one jednak we wnętrzach, które cechuje prostota i umiarkowanie dekoracyjne. Idealnie za to odnajdą się w pomieszczeniach, które cechuje energiczność, aktywność i nagromadzenie dekoracji. To ramki, które wpasują się w nowoczesne wnętrza, zamieszkiwane przez osoby młode i skore do działania. Ramki proste, o zwykłych prostokątnych kształtach pasują do wnętrz spokojnych, które nie emanują żywiołowością i dynamiką zagospodarowania przestrzeni. Zwracajmy zatem uwagę na kształt produktu, zanim zdecydujemy o jego zakupie.

Materiał

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę to materiał, z którego ramka została wykonana. Głównie do wyboru będziemy mieli proste produkty plastikowe i nieco bardziej eleganckie metalowe lub drewniane. Najmniej estetyczne i prestiżowe są te pierwsze, które przez wielu kojarzone są nawet z tandetą. Drewno z kolei od zawsze utożsamiamy z elegancją i gustem, sprawdzi się ono w każdym rodzaju wnętrza. Estetyczne są także ramki metalowe, jednak ich zastosowanie jest nieco mniej uniwersalne. Pasują głównie do wnętrz nowoczesnych i energicznych.

Źródło: https://fotosklep55.pl

Może Ci się również spodoba