0

Sekrety idealnych portretów. Jak przygotować się do zdjęć?

Sekrety idealnych portretów. Jak przygotować się do zdjęć?
Oceń

Odpowiedni aparat nie wystarczy, kiedy chcemy zrobić perfekcyjny portret. Najważniejsza jest modelka, a ta powinna się odpowiednio przygotować do zdjęć. Co zrobić, żeby cera nabrała świetlistości, a retusz okazał się niemal zbędny?

Gdyby dobrą sesję zdjęciową można było zrobić od ręki, każdy mógłby być fotografem. Wyciągnięcie aparatu i wciśnięcie spustu migawki nie wystarczy, kiedy modelka ma np. bad hair day. Jak przygotować się do zdjęć, żeby wyglądać na nich olśniewająco?

Podstawowe zasady:

1. Najważniejszy jest odpoczynek. Nie da się wyjść dobrze na zdjęciu, jeśli jesteśmy zmęczeni i mamy za sobą nieprzespaną noc. Oczy tracą swój piękny blask, pojawiają się cienie i opuchlizna, która odbiera młodość i witalność naszemu wyglądowi. Co oznacza, że pierwsza zasada prawidłowego przygotowania się do zbliżającej sesji zdjęciowej brzmi: wyśpij się!

2. Zdecydowanie najwięcej uroku kobiecie dodają piękne i zadbane włosy. W zależności od koncepcji mogą być rozpuszczone lub spięte, ale zawsze powinny być świeże i pełne blasku. Zniszczony włos nie będzie dobrze prezentował się na żadnym zdjęciu. Pomóc może olejek, który pozwoli zregenerować włosy (odpowiednio wcześniej użyty) lub doda im miękkości i blasku (nałożony w niewielkiej ilości tuż przed zdjęciami). To proste!

3. Co jest najważniejsze w portrecie? Oczywiście oczy, bo to one przyciągają spojrzenie i są kluczowym elementem twarzy, zwłaszcza dla fotografa. Makijaż może pomóc je uwydatnić, dlatego warto go wykonać przed sesją. Jednak, jeśli mamy w planach naturalne zdjęcia, mocny make-up może zaburzyć koncepcję. Warto przygotować się do tego, stosując odpowiednio wcześniej serum przyspieszające wzrost rzęs – dobra odżywka do rzęs uwydatnia je, tworząc wokół oczu piękną oprawę. Pozostaje tylko uchwycić to na zdjęciach.

4. Istotny jest makijaż. Nie bez powodu większość fotografów współpracuje z wizażystami. Do zdjęć możemy przygotować się samodzielnie: przyda się maskara, fluid lub krem BB. Jednak najważniejszy jest puder, który matowi cerę. Bez niego świecąca się strefa T będzie wyglądać gorzej niż w rzeczywistości: aparat podkreśla wówczas każdą niedoskonałość.

Może Ci się również spodoba